FIM Aktuálně 1. 4. 2020

AKTUÁLNÍ INFORMACE pro studenty v souvislosti s koronavirem - duplikát

Doplňujeme nejaktuálnější informace nejen pro studenty.

Pomoci můžete i VyVyzýváme studenty, kteří mají chuť a čas pomoci s jakoukoliv dobrovolnickou činnostíVelmi uvítáme zkušenosti z oboru sociální práce, ale nejsou podmínkou, protože je možné vykonávat i jiné pomocné činnosti. Zapojit se a pomoci můžete pomocí tohoto formuláře.

Dobrovolníci, kteří chtějí pomoci s 3D tiskem štítů, jsou vřele vítáni a mohou se hlásit prostřednictvím nově zřízených webových stánek www.hradectisknestity.cz.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kolekce EBSCO eBook Academic Collection zdarma pro akademiky a studenty UHK:

• Firma EBSCO, jenž je poskytovatelem multioborové databáze recenzovaných odborných článků, zpřístupnila do 24. 4. 2020 zdarma rozsáhlou kolekci eBook Academic Collection. Více informací o přístupu zde.

Snížení cen studentského ubytování:

• Vzhledem k nižší míře užívání ubytovacích kapacit a platnosti všech ustanovení uzavřených smluv o ubytování se snižují s účinností od 1. 4. 2020 ceny za ubytování pro studenty UHK, kteří mají uzavřenou smlouvu o ubytování k 1. 4. 2020  v délce trvání min. 30 dnů o 50 %, a to do posledního dne v měsíci, ve kterém dojde k ukončení mimořádných opatření spojených se zákazem osobní přítomnosti studentů na studiu na vysoké škole. Více čtěte ve Směrnici kvestora č. 02/2020.

Informace ohledně zápočtů a zkoušek, praxí a termínů pro odevzdání závěrečných prací:

• Vedení univerzity a fakult prodlouží ve zdůvodněných případech termíny pro odevzdání diplomových a bakalářských prací, termíny pro vykonání zápočtů a zkoušek z jednotlivých předmětů a též i státních závěrečných zkoušek.
  • K tomuto účelu bude zavedeno „podzimní zkouškové“, které umožní, abyste mohli zápočty a zkoušky za tento akademický rok skládat ještě v průběhu září.
  • Velmi si ceníme, když se studenti naší univerzity zapojí do činností spojených s vyhlášenou pracovní povinností či budou pomáhat potřebným spoluobčanům jako dobrovolníci. Tyto aktivity mohou být uznány jako náhradní plnění praxí.
  • Veškeré další podrobnosti najdete v dokumentu Informace pro studenty o závěrech jednání Kolegia rektora UHK ze dne 16. 3. 2020.

Informace ohledně odevzdávání bakalářských a diplomových prací:

Kontakt na studijní oddělení:

• V případě nutnosti můžete kontaktovat studijní oddělení na emailu studijni.fim@uhk.cz nebo v pracovní dny telefonicky na čísle: 493 332 222 v čase od 9:00 - 13:00 hod.

Další informace ohledně současné situace a UHK sledujte ZDE