FIM Aktuálně 30. 8. 2024

Aulou se rozezněla slova „Vítejte na FIM“

Ve čtvrtek 29. srpna 2024 se tradičně zaplnila aula Univerzity Hradec Králové (UHK) přijatými zájemci o studium na Fakultě informatiky a managementu UHK.

V první akademické části s úvodním slovem vystoupila „čerstvá“ děkanka Petra Marešová a nováčkům byli představeni také ostatní zástupci fakulty, kteří jim předali podstatné informace pro úspěšné studium. Následně se návštěvníci přesunuli na FIM, kde jim byl k dispozici tým studentů. Ti se s nimi podělili o své zkušenosti a zodpověděli otázky v méně formálním duchu.

O organizaci akce Vítejte na FIM se jako každý rok postaral fakultní spolek První kroky na FIM (PKFN). Novým garantem a vedoucím spolku se letos stal doktor Jan Petružálek, který převzal žezlo po doktorce Slaninové. „Když jsem letos přebíral pozici akademického garanta spolku PKNF, věděl jsem, že mě čeká další výzva s jasným smyslem. Spolek byl po mých předchůdcích ve výborném stavu a fungoval jako dobře sehraný tým skvělých lidí, kteří přesně vědí, co nové ročníky studentů očekávají a co potřebují vědět o FIM a UHK. Důkazem toho je i spuštění nového portálu pknf.uhk.cz, který vytvořili sami studenti a který podle mého názoru důstojně reprezentuje spolek a poskytuje skvělý zdroj informací a zkušeností pro nové ročníky na FIM. Pevně věřím, že PKNF bude i nadále vzkvétat a plnit svou důležitou roli majáku informací, který pomáhá zajistit co nejhladší průběh studia pro všechny studenty a studentky,“ uvedl Jan Petružálek.

Plni nových informací z obou přednášek se zájemci o čtyřdenní akci „Seznamovák“ přesunuli do Ostružna u Jičína, tedy na místo konání akce, kde mají možnost lépe se poznat s ostatními studenty a studentkami během různorodých sportovních a zábavných aktivit. Akci již několikátým rokem organizuje univerzitní spolek Studentská unie.