FIM Studenti, Aktuálně, Zahraničí 31. 10. 2022

Erasmus Days aneb S FIMkou do světa

Autor: Zuzana Dostálová, Monika Hebková

V rámci celoevropské kampaně Erasmus Days, která proběhla 13. – 15. října 2022, uspořádala Fakulta informatiky a managementu UHK už tradiční akci s názvem S FIMkou do světa! Jedná se o tradiční setkání studentů a studentek, kteří se v minulém semestru zúčastnili některého ze zahraničních pobytů, s těmi, kteří se na cesty teprve chystají nebo o této možnosti uvažují.

Absolventi studijních i pracovních pobytů se podělili o své zážitky a zkušenosti prostřednictvím prezentací z různých světových destinací, jako například Rakouska, Kypru, Řecka či Tchaj-wanu.

„Program Erasmus+ už nějakou dobu zahrnuje i mimoevropské země a naše fakulta opakovaně uspěla v žádosti o financování projektu Mezinárodní kreditové mobility, čímž jsme rozšířili dosavadní možnosti pobytů v jihovýchodní Asii. V rámci MKM probíhají studentské a učitelské výměny s univerzitami v Malajsii, Thajsku či Tchaj-wanu. Přestože cestování bylo v poslední době poznamenané různými epidemiologickými omezeními, začíná počet výjezdů opět narůstat,“ uvádí Monika Hebková ze zahraničního oddělení.

V druhé části programu představili své univerzity i zahraniční studenti, kteří v současné době pobývají v České republice, a tak jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o asijské kultuře, kuchyni a formách výuky. Všichni studenti odešli s malým dárečkem ze závěrečné tomboly.