FIM Studenti, Aktuálně, Zahraničí 16. 3. 2022

FIM navštívili zástupci Taipei Economic and Cultural Office (TECO)

V pátek 11. března 2022 fakulta hostila vzácnou návštěvu z Taipei Economic and Cultural Office (TECO) v Praze. Dr. Hong-Wei YEN, Director of Science Division, a Ms. Karen LEE, First Secretary, se nejprve přivítali se zástupci fakulty a následně vystoupili s přednáškou na téma „Taiwan, a like-minded Partner to the Czech Republic - a brief overview of education, culture, and tourism“, v rámci které přítomným přiblížili Tchaj-wan, a to hlavně z hlediska kultury, gastronomie nebo geografie.

Na závěr své návštěvy se zástupci setkali s tchaj-wanskými studenty, kteří momentálně na UHK studují. Českým studentům byly současně představeny možnosti stipendijních programů, díky kterým mají možnost studovat na partnerských univerzitách na Tchaj-wanu.

"Návštěva pana prof. Hong Wei-Yen a Karen Lee nám přiblížila kouzelný Tchaj-wan, jeho přírodní krásy i kulturní zvyky. Jsem si jistý, že k pěti stovkám studentů FIMky, kteří díky naší dlouholeté spolupráci už tento ostrov navštívili, brzy přibydou další," zhodnotil setkání děkan fakulty Josef Hynek.