FIM Studenti, Aktuálně, Zaměstnanci, Akademický senát 16. 11. 2022

Kandidátní listina zástupců FIM ve volbách do Akademického senátu UHK

Akademický senát Univerzity Hradec Králové na svém zasedání dne 5. 10. 2022 vyhlásil dle Volebního řádu AS UHK volby do nového AS UHK, jmenoval Volební komisi a stanovil termíny voleb na 15. 11. až 22. 11. 2022 do 8:00.

Volební komise UHK

• Předseda: PhDr. Miroslav Joukl, Ph.D. (FF UHK)
  • Mgr. Miroslav Půža, Ph.D. (PdF UHK)
  • Ing. Eva Freibauer Hamplová, Ph.D. (FIM UHK)
  • RNDr. Filip Studnička, Ph.D. (PřF UHK)

Obvodní volební komise

• Ing. Eva Freibauer Hamplová, Ph.D (předsedkyně)
  • Ing. Gabriela Trnková, Ph.D., Mgr. Kateřina Provazníková, Damian Kysilka

KOMORA AKADEMICKÝCH PRACOVNÍKŮ

Mgr. Josef Horálek, Ph.D. - Katedra informačních technologií
Ing. Karel Mls, Ph.D. - Katedra informačních technologií
Ing. Libuše Svobodová, Ph.D. - Katedra ekonomie

Do AS UHK kandiduji, protože bych ráda reprezentovala nejen Fakultu informatiky a managementu, ale i celou univerzitu. V dalším volebním období bych ráda navázala na práci v ekonomické komisi UHK, ale i ráda reprezentovala UHK v Předsednictvu rady vysokých škol. Propojení účasti v senátu, v ekonomické komisi a účasti v Předsednictvu RVŠ shledávám jako přínosné. I díky tomu mohu předávat nejen ekonomické informace zainteresovaným stranám, zapojit se a napomáhat rozvoji naší Univerzity.

Ing. Hana Švecová - Katedra informačních technologií
doc. Ing. Hana Tomášková, Ph.D. - Katedra informačních technologií

Docentka na katedře informačních technologií FIM, na fakultě působím od roku 2002, kdy jsem nastoupila jako student IM5, od 2008 jako doktorandka IZM pod vedením profesora Martina Gavalce, od 2012 jako odborný asistent, od 2014 jako docent. Od roku 2013 předsedám Akademickému senátu UHK. V letech 2017- 2019 jsem působila jako místopředsedkyně panelu Informatiky GAČR, kde jsem následně 2019 – 2021 pokračovala jako předsedkyně stejného panelu. Od roku 2022 jsem členkou „Bioetické komise Rady pro výzkum, vývoj a inovace“ za oblast etika umělé inteligence. Jsem členkou České společnosti pro operační výzkum a Jednoty českých matematiků a fyziků.
  • H-Index: 10 s 65 publikacemi a 305 citacemi ve WOS. Přes 170 verifikovanými peer reviews a třemi editorskými záznamy. Zabývám se analýzou a návrhem systémů či procesů prostřednictvím systémové dynamiky a procesní analýzy s následnou optimalizaci struktury (reengineering, improvement, data analysis), efektivity či measurement (multi-criteria decision-making, fuzzy numbers, PERT, atd.).
  • Matka 3 dětí (2017, 2019, 2021) a příležitostný puntičkář se zájmy ve Sci-fi, sportovní střelbě a industrial metalu.
Jak chci v AS UHK působit?
  • Progres - Díky předchozím zkušenostem, chci pokračovat v transformaci fungování Akademického senátu s využíváním „moderních“ technologií a postupů. Podařilo se zakotvit online zasedání s distančním hlasováním, online volby do AS UHK. Nyní pracuji na formulacích hybridního zasedání.
  • Spolupráce a komunikace
    • Studenti - studenti jsou v našem AS UHK paritní silou a proto jsem hrdá, že se mi vždy dařilo navázat přátelskou atmosféru se studentskou komorou umožňující rovnocenný dialog.
    • Akademici - díky mému systémovému uvažování, multi-oborovosti a třem dětem ;-) dokážu komunikovat i s velice úzce specifikovanými kolegy a odbourávat tak některé bariéry.
  • Volba rektora - Současně volený senát bude volit nového rektora. Bude se jednat o důležitou volbu o mnoha kritériích. Osobně doufám, že bude AS UHK volit kandidáta umožňující univerzitě pokračovat ve zlepšování vědeckého jména a podmínek pro studenty i zaměstnance, bude kvalitně reprezentovat univerzitu a upevní naše místo mezi českými vysokými školami.
Ať už do AS UHK zvolíte kohokoli, doufám, že bude nejen vhodně zastupovat zájmy naší FIMky
ale dokáže i uvažovat komplexně - prouniverzitně, o což bych se snažila v novém senátu i já.
Live Long and Prosper

STUDENTSKÁ KOMORA