FIM Studenti, Aktuálně, Zahraničí 20. 6. 2023

Kurz mořských a přímořských sportů aneb POHA v Chorvatsku

Autor: David Chaloupský, Dagmar Hrušová, Petr Hruša

Již tradiční poslední FIMácká POHA (volitelný předmět Pohybová aktivita – kurz vodních a přímořských sportů) proběhla v půlce června. Akce se každoročně účastní i velká skupina zahraničních studentů. Mezinárodní posádku tvořilo letos nejen Česko, ale i Taiwan, Korea, Japonsko a Thajsko.

Stručné shrnutí v podobě brainstormingu:

Cesta tam, Slovensko, Maďarsko, Chorvatsko, Velebit, moře, stany, kajaky, západ Slunce, ranní jóga, plavání, vesty, ryby, tenis, zmrzlina, šnorchlování, winsurfing, pingpong, šipky, chobotnice, orienťák, Primošten, ringo, opalování, paddleboarding, petangue, seekajaking, ostrov, koupání, gril… Vše násobte x-krát!

Cesta zpět se nám protáhla o neplánovanou desetihodinovou zastávku v Maďarsku, kde se nám porouchal autobus. Díky tomu jsme stihli ještě sehrát mezinárodní turnaj v petangue, speedmintonu, deskovkách a doopálit těla.