FIM Aktuálně 13. 6. 2024

Kurz vodních a přímořských sportů aneb ohlédnutí za dalším povedeným kurzem pohybových aktivit v chorvatském Vrsaru

Autor: David Chaloupský, KRCR

V nabídce pohybových aktivit pro studenty FIM každoročně figuruje i atraktivní kurz v Chorvatsku. Začátkem června jej letos absolvovalo 39 studentů včetně zahraničních studentů z Taiwanu, Jižní Koreji a Malajsie.

Jak takový kurz „u moře“ vypadá? Zde je malá ochutnávka:

Ranní cvičení s prvky jógy ještě před snídaní na molu a následné plavání v moři. Dopoledne a odpoledne skupinový výcvik na kajacích a seakajacích, výlet na koloběžkách, soutěže na paddleboardech nebo i závod v orientačním běhu na mapě rozlehlého kempu. Další dny již s nabytými dovednostmi na různých typech plavidel objíždíme nejen pobřeží, ale objevujeme také okolní ostrůvky, šnorchlujeme a někteří i ochutnávají syrové mušle přímo z moře. Samozřejmostí je každodenní plavání, koupání a šnorchlování. Komu ještě zbývají síly pokračuje beachvolejbalem, spikeballem, turnajem v petangue a šipkách nebo raději procházkou či projížďkou na koloběžce do historického centra Vrsaru a přístavu pro jachty na nějakou rybí dobrotu či zmrzlinu.

"Rád bych tímto poděkoval svým kolegům tělocvikářům z FIM Dáše a Petrovi Hrušovým a Pavlíně Chaloupské za nasazení a přístup k výuce pohybových aktivit, kde dokáží nejen zakomponovat a zúročit svoje nadstandartní dovednosti a zkušenosti, ale především studenty nadchnout a motivovat ke sportu."

Chcete sportovat? Nabídka POHA pro zimní semestr bude zveřejněna začátkem září a termín lyžařského kurzu v Rakousku je již naplánovaný na 10. – 13. 1. 2025.

Sportu a POHA ZDAR!