FIM Aktuálně, Zaměstnanci 29. 9. 2021

Letošním hlavním hostem Knižního veletrhu je doktor Tomáš Burda z Katedry rekreologie a cestovního ruchu FIM

Datum konání: 6. 10. 2021 09:00–17:00

Ve středu 6. října 2021 se uskuteční další ročník královéhradeckého Knižního veletrhu pořádaného v rámci 25. ročníku Týdne knihoven.

"Veletrh je určen pro širokou veřejnost a je příležitostí, jak si prohlédnout a případně za veletržní ceny získat nově vydané tituly pro obohacení poznání, studium i volnočasové aktivity. Každoročně přináší kromě bohaté škály publikací nabídku přednášek i setkání se spisovateli a význačnými osobnostmi, jejichž díla si získala významná literární ocenění," uvádí ředitelka Univerzitní knihovny UHK Marie Otavová.

A právě jednou z osobností, která vystoupí jako hlavní host ve 14 hodin v aule Objektu společné výuky UHK, je doktor Tomáš Burda z Katedry rekreologie a cestovního ruchu na FIM UHK. Doktor Burda je spoluautorem publikace Český historický atlas, kapitoly z dějin XX. století, který je hlavním výstupem projektu Historického ústavu Akademie věd ČR a FaSt ČVUT a pyšní se třemi významnými oceněními. Současně se podílí na projektu Věnná města českých královen, který představí spolu s jednou z hlavních řešitelek docentkou Janou Vojtíšková z Filozofické fakulty.