FIM Aktuálně 29. 10. 2021

Logická olympiáda opět na FIM

Datum konání: 5. 11. 2021

V pátek 5. 11. 2021 na FIM proběhne krajské semifinále Logické olympiády.

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

V soutěži se v šesti kategoriích utkají žáci mateřských škol až po studenty středních škol. Maximální věk je omezen na 20 let. Základní kolo mají již zúčastnění za sebou a nyní je čeká kolo krajské, které se uskuteční v aule FIM UHK.

Logická olympiáda vyvrcholí finálovým kolem dne 29. listopadu 2021 v Míčovně Pražského hradu.