FIM Studenti, Aktuálně, Zaměstnanci 28. 2. 2023

Modrá fakulta ožila v rámci své jubilejní oslavy narozenin

Fakulta informatiky a managementu UHK oslavila své 30. narozeniny akcí Modrý mejdlo, kterou pořádají zaměstnanci ve spolupráci se studentskými spolky od roku 2018.

Na začátku akce zrušil děkan fakulty rozhlasem veškerou odpolední výuku a v relaxační zóně se rozezněly nástroje absolventů fakulty, kteří se představili se skupinou DayDreams. A rozmanitá zábava mohla začít. Ve velké posluchárně byla představena série zábavných přednášek studentů a akademiků, které byly odstartovány společným modrým přípitkem. V různých koutech fakulty se mohli účastníci zapojit do soutěží, jako jsou šipky, čára, beerpong, kvízy, hledání bludišťáků nebo se mohli utkat v esportovém turnaji akademiků proti studentům. Ti méně aktivní si jen mohli užívat příjemnou atmosféru pulzující fakulty, nechat si namíchat koktejl dle libosti od profesionálního barmana a udělat si narozeninovou fotku ve fotokoutku s některou z připravených rekvizit.

V atriu připravili zahraniční studenti ochutnávky pokrmů z jejich rodných zemí.  Mlsné jazýčky mohly okusit zajímavosti třeba z Taiwanu, Turecka, Nizozemí, Jižní Korey, Keni, Rumunska nebo Španělska. Lahůdky, i tekutého charakteru, vystřídalo slavnostní krájení narozeninového dortu a do vínku mohli přispět i odvážní a kreativní návštěvníci akce a zapojit se do soutěže o NEJ modrou buchtu, která proběhla ve třech kategoriích, a to o nejhezčí, nejchutnější a nejnápaditější modrou buchtu.

Jak říká děkan fakulty Josef Hynek: „Jsme modrá fakulta. A modrá je prostě dobrá a díky vám je ještě lepší.“  Na počest kulatého výročí fakulty vytvořili účastníci na náměstí Václava Havla v kampusu modrý obrazec slavnostní třicítky.