FIM Studenti, Aktuálně, Zahraničí 5. 2. 2024

Na FIM UHK bude v letním semestru studovat pět desítek nových zahraničních tváří

V pátek 2. února 2024 se uskutečnilo tradiční uvítací setkání pro nové zahraniční studentky a studenty, kteří budou na FIM UHK studovat v letním semestru 2023/24.

Tentokrát jsme přivítali pět desítek nových zahraničních studentek a studentů, kde z celkového počtu se 23 studujících účastní programu Erasmus+, jedna studentka z Thajska využila možnosti Erasmus mezinárodní kreditové mobility a zbylých 26 nováčků k nám přijelo z mimoevropských zemí. Nejvíce tak budeme mezi námi potkávat nové tváře z Tchaj-wanu, Španělska, Francie nebo Malajsie, Thajska či Mexika. Své zastoupení pak mají ještě další země jako například Řecko, Portugalsko, Slovensko, Turecko a ze států mimo Evropu se můžeme setkat s občany Kolumbie, Brazílie a USA.

„Tento welcome meeting nám dal možnost se se studenty osobně setkat, předat jim potřebné informace o fakultě a o studiu a samozřejmě jim představit akce, které se na fakultě budou v termínu jejich pobytu konat. Udělali jsme si krátkou prohlídku po fakultě, abychom budovu lépe poznali. Velký ohlas měla jako vždy tombola, která proběhla na konci setkání,“ uvedla Eva Pospíchalová, referentka zahraničního oddělení.