FIM Aktuálně 28. 6. 2022

O víkendu proběhlo finále soutěže, ve kterém se utkali mladí programátoři

Poslední červnový víkend proběhlo na Fakultě informatiky a managementu UHK finále 36. ročníku Soutěže v programování. Soutěžící byli do finálového kola vybíráni na základě svých výsledků v krajských kolech. Letos se soutěže zúčastnilo na 90 žáků základních a středních škol z celé České republiky.

Soutěž v programování je jednou ze soutěží, které vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy pro nadané žáky. Garantem soutěže je Národní pedagogický institut České republiky. Soutěž probíhá v několika kolech (okresní, krajské a ústřední) a ve třech kategoriích.

„Cílem soutěže je prohloubit znalosti v programování a v používání softwaru u žáků základních a středních škol, zvýšit zájem o výpočetní techniku a technické obory. Soutěžící mají za úkol v časovém limitu naprogramovat zadanou úlohu v některém z programovacích jazyků. Záleží na soutěžícím, jaký programovací jazyk si vybere,“ uvedla inženýrka Jana Ševcová, jedna z hlavních koordinátorek akce za Národní pedagogický institut ČR.

Kromě víkendu plného programování byl pro soutěžící připraven doprovodný program, kam patřila například exkurze do vodní elektrárny Hučák nebo návštěva Muzejní expozici sdělovací a zabezpečovací techniky Správy železniční dopravní cesty.