FIM Aktuálně 6. 4. 2023

Ocenili jsme deset nejlepších informatiků na FIM

Autor: Zuzana Dostálová

Po kratší pauze se FIM UHK opět vrátila k tradici oceňování 10 nejlepších studentů či studentek informatických oborů, jež jsou vybíráni na základě svých studijních výsledků.

Společné setkání a předání drobných dárků proběhlo tradičně v sídle společnosti Quadient, kde zástupci firmy studentům a studentkám přiblížili společnost a její zaměření a dále pak možnosti pracovní spolupráce.

Přítomní vítězové „TOP 10“ naopak vystoupili s krátkou prezentací, kde představili sebe a zajímavý projekt, na kterém pracovali. „Mile mě překvapilo, že jednatel firmy spolu se zástupci jednotlivých oddělení aktivně diskutoval s vedením fakulty o tom, co je třeba studenty učit, aby se ve firmě takového zaměření uplatnili. Tato snaha o další spolupráci je známkou toho, že jsem si svou fakultu vybrala nejlépe, jak jsem mohla,“ uvedla jedna ze tří nejúspěšnějších studentek informatiky Marjana Hafijčuková studující 2. ročník programu Informační management.

Pro studenta 2. ročníku stejného programu Robina Poláka bylo nahlédnutí do prostředí firmy a seznámení se s jejími zaměstnanci a projekty také příjemnou zkušeností. „Za mě takovéto setkání má smysl, a jsem rád, že se podařilo navázat na dřívější tradici přerušenou pandemií,“ uvedl.