FIM Aktuálně, Konference a přednášky 14. 3. 2022

Pozvánka na přednášku Logistic Processes: Supply Chain Management – principles and customer praxis

Datum konání: 16. 3. 2022 13:15, Místo: J1, budova J

Přednášející:  Ing. Jan Zahradnicek, Senior Developer, Application Innovation Services – Supply Chain Management, Customer Solution Support and Innovation, SAP CR

Během této přednášky bude studentům představena společnost SAP. Jaké nabízí možnosti pro firmy z oblasti podpory ERP systémů a Supply Chain Managementu. Na praktické ukázce si budou studenti moci ověřit nutnost implementace SCM řešení v dnešní společnosti, pokud chce i nadále zůstat konkurence schopná v dnešním tržním prostředí.

Dále budou studenti seznámeni nejen se základními principy dodavatelského řetězce, ale i s detaily řešení SCM od společnosti SAP, včetně příkladů z praxe a s používanými technologiemi jako jsou např. Automated Storage System, nebo Pick by Voice technologie. V další části bude zdůrazněna potřeba digitální transformace jako priorita nejen výrobních podniků, ale celých dodavatelských řetězců, které chtějí zůstat konkurence schopné a odolné i nadále. V poslední části přednášky se budeme věnovat oblasti Industry 4.0. Studenti se seznámí s detaily, jak fungují „chytré továrny“ a jaké mají společnosti možnosti při transformaci, kdy centrálním mozkem takovéto chytré továrny je moderní databáze a robustní ERP systém, jako je např. SAP S/4HANA, která podporuje nejmodernější technologie, jako jsou in-memory databáze, umělá inteligence (Ai), strojové učení, či Internet věcí (IoT).