FIM Studenti, Aktuálně, Zaměstnanci, Konference a přednášky 24. 2. 2023

Přednáška Co dělá poslanec? A chcete si to vyzkoušet na vlastní kůži?

Datum konání: 6. 3. 2023 12:25

Zveme Vás na přednášku poslance Pavla Staňka s nabídkou stáže v poslanecké kanceláři.

Přednáška JUDr. Pavla Staňka, MBA, která bude trvat v celkové délce 90 minut, se zaměří na politický systém České republiky. Hlavním cílem bude, aby studentům byl detailně představen proces přijímání legislativy v České republice a úloha jednotlivých ústavních institucí v tomto procesu. Během této části se pan poslanec bude rovněž snažit popsat, jak vypadá každodenní práce člena dolní komory PČR a jeho přímé zapojení do politického systému České republiky. Dále dojde na popis nově vzniklého a přijatého zákona o vzniku Digitální a informační agentury. V tomto bodě dojde k přiblížení, co samotná legislativa znamená a proč je dobré, aby v ČR existovala Digitální a informační agentura. Jako poslední bude představena možnost stáže v Poslanecké sněmovně v kanceláři pana poslance Staňka pro studenty hradecké univerzity. V úplném závěru přednášky bude vymezen prostor pro diskuzi, kde pan poslanec zodpoví veškeré případné dotazy.