FIM Studenti, Aktuálně, Zaměstnanci, Konference a přednášky 17. 10. 2022

Přednáška Kreativní myšlení s Tomášem Sedláčkem

Datum konání: 11. 11. 2022 14:00–15:30, Místo: J1, budova J, Hradecká 1249/6

V roce 2022 je kreativita třetí nejžádanější dovedností na trhu práce. V kontextu zavádění inovací do firemních struktur se také stane nepostradatelnou pro každého z nás. Věděli jste, že kreativita se dá pěstovat a kultivovat?

Tomáš Sedláček Vám ukáže, jak nahlížet na věci z nového úhlu a řešit pracovní výzvy kreativně. Zjistíte, jak přemýšlet nově o starých tématech, mapovat myšlenkové procesy
a aplikovat inovativní myšlení do Vašeho každodenního života. Dále získáte specificky koncipovaná doporučení pro jednotlivé situace, s nimiž se ve své profesi setkáváte
a tipy pro využití kreativity při pracovních jednáních a dalších aktivitách.

Tematické okruhy:

• Jak přemýšlet nově o starých tématech
  • Jak transformovat myšlenky v originální postřehy
  • Jak mapovat myšlenkové procesy a rozvíjet ty klíčové
  • Jak mít neustále otevřenou mysl pro nové podněty
  • Jak procvičovat a zdokonalovat své myšlení
  • Jak prosazovat myšlenky a nápady před oponenty
  • Jak strukturovat písemný a mluvený projev

Registrace na přednášku

Tomáš Sedláček

• Jeho kniha Ekonomie dobra a zla (65. pole, 2009; Oxford University Press, 2011) byla přeložena do 22 jazyků a stala se mezinárodním bestsellerem.
  • Byl ekonomickým poradcem prezidenta Václava Havla.
  • Působí jako hlavní makroekonomický stratég ČSOB.
  • Je stipendistou Yale University, přednášel pro Royal Society of Arts, na Světovém ekonomickém fóru v Davosu, psal případové studie s Harvard University a
    Georgetown University.
  • Ve švýcarském žebříčku GDI byl zařazen mezi 100 nejvlivnějších evropských myslitelů.
  • Byl členem poradního týmu předsedy Evropské komise, založeného Josém M. Barrosem.
  • Je dlouhodobým členem všech Národních ekonomických rad vlády (NERV).
  • Objevuje se v nejrůznějších médiích (např. Financial Times, Handelsblatt, Swiss Sternstunde Philosophie).