FIM Studenti, Aktuálně 10. 4. 2023

Přihlas se na Validation Camp - soutěž studentských projektů

Jedná se o intenzivní víkend 28.- 30. 4. 2023 a záměrem je naučit studenty první důležité kroky, ověřovat si poptávku na trhu, poradit se s mentory, vyvarovat se nejčastějším chybám a zvyšovat tak šance na úspěch projektů.

Proč se zúčastnit?

Naučíš se, jak rozjet svůj projekt a ověřit si poptávku po tvém řešení.

Najdeš šikovné lidi do týmu nebo natrefíš na skvělý nápad, ke kterému se můžeš přidat.

Získáš pomoc od mentorů během akce.

Nic tě to nebude stát, jen tvůj čas a úsilí.

• jak najít k sobě parťáky a postavit dobrý tým,
  • jak mluvit se zákazníky a zjistit jejich skutečnou potřebu,
  • jak si vytvořit validační strategii a ověřit opravdový zájem na trhu.
  • 💰 Zároveň se dozvíš, jak můžeš od nás získat až 20 000 Kč na validaci tvého nápadu.
  • Jsi student nebo chceš svými dovednostmi podpořit projekty studentů.
  • Alkohol ani drogy nemají během akce místo.
  • Tykáme si a jsme vůči sobě přátelští.
  • Když něco nevíš, nebojíš se zeptat.
  • Ego necháváš doma.
  • Po úspěšné registraci na Validation Camp získáš vstup do platformy Happenee, kde na tebe čekají vzdělávací materiály, které si můžeš dopředu projít.
  • Hlavními tématy online materiálů jsou principy ideace, validace a sestavení dobrého týmu
  • Přípravka je primárně určená pro studenty s nápadem, ale své si odnesou i ti, co vlastní projekt nemají a chtějí se k nějakému přidat.
  • O všem tě budeme průběžně informovat e-mailem.

PÁTEK

• Keynote speaker – máme pro tebe pozvaného úspěšného foundera a CEO rychle rostoucího startupu, který rozjel ještě na vejšce a podělí se s tebou o jeho cenné zkušenosti.
  • Prezentace nápadů – pokud máš nápad, tak ho v minutě odprezentuj před ostatními a zaujmi svůj budoucí tým.
  • Matchmaking – pokud nemáš nápad, můžeš se přidat k nápadu, který bys chtěl podpořit.
  • Lean canvas I – projdeme společně oblasti zaměřené na zákazníka, protože tam to vše začíná.

SOBOTA

• Jak se správně ptát – naučíš se, proč je důležité naslouchat zákazníkům a jak opravdu porozumět jejich potřebám. Pěkně hands on.
  • Tvorba a testování prototypu – naučíš se, jaký prototyp si můžeš snadno vytvořit a jak ho prakticky otestovat mezi zákazníky.
  • Lean canvas II – na základě toho, co ses během soboty dozvěděl z rozhovorů a testování doděláme společně zbylé části.

NEDĚLE

• Validační strategie – zjistíš, jak můžeš systematicky postupovat při ověřování skutečné poptávky a vytvoříš si vlastní validační strategii k získání co nejsilnější validace na trhu.
  • Prezentace před porotou – budeš mít jedinečnou příležitost odprezentovat svůj progres před porotou a zaujmout třeba potenciální investory.

Během celého víkendu budeš mít možnost se poradit se zkušenými mentory, na které se můžeš obrátit.

PŘIHLÁSIT SE

Více informací: https://startituni.csob.cz/