FIM Studenti, Aktuálně 3. 9. 2023

Přivítali jsme nové zájemce o studium na FIM

Poslední srpnový den se aula Fakulty informatiky a managementu UHK (FIM UHK) zaplnila více než 150 nováčky se zájmem o studium na fakultě.

Jednalo se již o 26. ročník tradiční akce s názvem Vítejte na FIM. Fakulta letos přijala přes 780 uchazečů s největším zájmem o studium v programu Aplikovaná informatika a Management cestovního ruchu.

O organizaci akce Vítejte na FIM se jako každý rok postaral fakultní spolek První kroky na FIM (PKFN), druhým rokem pod vedením doktorky Gabriely Slaninové, která koordinaci akce převzala po doktorce Strnadové. „Děkuji týmu studentů a vedení fakulty. Dvacátý šestý ročník Vítejte na FIM proběhl v příjemné atmosféře. Věřím, že studenti prvních ročníků dostali informace, které jim usnadní vstup do studia a budou na modré fakultě spokojeni,“ uvedla.

V úvodu se tradičně představili hlavní zástupci fakulty v čele s panem děkanem Josefem Hynkem, který nováčky uvítal a povzbudil do jejich další životní etapy. Slovo následně převzal proděkan pro studijní záležitosti Tomáš Kozel a vedoucí studijního oddělení Lenka Košťálová s praktickými radami a doporučeními do začátků studia.

Po předání základních studijních informací přišli na řadu zkušení FIMáci a FIMačky, kteří novým spolužákům pomáhají lépe se zorientovat nejen v kampusu Na Soutoku, kde fakulta sídlí, ale hlavně v oblasti studia. Poradí mimo jiné s orientací ve městě, s volnočasovými aktivitami, současně představí další univerzitní spolky a zodpoví jakékoli dotazy.

Něco málo po poledni se mohli zájemci přesunout na čtyřdenní akci „Seznamovák“, kterou již několikátým rokem organizuje Studentská unie, a kde mají nováčci šanci lépe se poznat s ostatními studenty a studentkami během různorodých sportovních a zábavných aktivit.