FIM Aktuálně 4. 9. 2023

Prvňáčky v Tisové přivítal děkan FIM UHK Josef Hynek

Nebyl by to Josef Hynek, děkan Fakulty informatiky a managementu UHK (FIM UHK), kdyby začátkem září nenavštívil malotřídní školu v okolí. A tak i letos, již po dvanácté, zamířil profesor Hynek pozdravit prvňáčky malotřídky v jejich první školní den, tentokrát zavítal do ZŠ a MŠ Tisová.

Základní škola Tisová se nachází v okrese Ústí nad Orlicí a vyučování zde bylo zahájeno dne 15. září 1872, tehdy ještě ve velmi skromných podmínkách. Prostředí a návštěvnost se v průběhu let měnily. Několik let byla škola dokonce sloučena se školou v Českých Heřmanicích. Samostatně působí až od školního roku 2003/2004. V současné době školní docházku navštěvuje pouhých 26 žáků, oproti rekordnímu počtu 129 z roku 1890.

Pan děkan měl tentokrát tu čest, že mohl přivítat hned 7 prvňáčků. Dětem tradičně předal drobné dárky v podobě školních potřeb a sladkostí, a hlavně jim popřál mnoho úspěchů do jejich nové životní etapy.

Malotřídní základní školy na venkově mají své opodstatnění i kouzlo, a první den školního roku je pro mne i díky těmto návštěvám velmi sváteční.

Josef Hynek

děkan FIM UHK