Studenti z FIMky spolupracují s Czech-American TV. Student Jakub Veselý si za svoje aktivity převzal ocenění
Téměř dvě desítky studentů programu Management cestovního ruchu spolupracují s Czech-American TV (CATV USA) v rámci praktických projektů. Spolupráce je oboustranně prospěšná a představuje světu Českou republiku z různých úhlů pohledu.
V druhé polovině května na FIM zavítal producent John Honner, který stojí za zrodem projektu vysílání Czech-American TV. Jedná se o půlhodinové pořady o krásách a zvyklostech České republiky. Pořad je vysílán v angličtině každý týden v sedm hodin večer v 60 amerických městech na kabelové televizi, kterou sleduje 2,5 milionu domácností. Této aktivitě v oblasti neziskového sektoru se John Honner věnuje už 18 let. Kromě FIM UHK, jejíž studenti se na tvorbě obsahu vysílání podílejí od ledna 2020, spolupracuje také s dalšími univerzitami a školami v přibližně 15 oborech.
Sám zakladatel CATV USA pochází z Jižní Moravy, kde vyrůstal. Následně se přestěhoval do Spojených států, kde na Floridě zakotvil, ale na svoji rodnou zemi rozhodně nezanevřel. Naopak. „Chci poukázat na to, jak je Česká republika krásné místo. Přiblížit cizincům, kde se nachází, a co je možné kromě světově známé Prahy v zemi vidět a navštívit. Jednotlivé pořady jsou nadčasové. Jedná se vlastně o dlouhodobou kampaň zacílenou hlavně na lidi v zámoří,“ objasňuje John Honner, který si mimo jiné velmi pochvaluje spolupráci s českými studenty a studentkami: „Představují pro nás budoucnost. Vždy přinesou čerstvý vítr, nové nápady. Vidí věci v širší perspektivě směrem dopředu. Právě oni nám dávají sílu pokračovat dál v tom, co děláme.“
Na druhé straně spolupráce s americkou televizí představuje pro studenty rozmanitou praxi. Studenti se naučí hlavně
komunikovat a orientovat se v různých systémech a aplikacích.Součástí setkání, které proběhlo na Fakultě informatiky a managementu UHK, bylo také předání ocenění Jakubovi Veselému za jeho aktivní přístup. „Je to pro mě pozitivní zkušenost. Naučil jsem se spoustu nového. Jsem moc rád, že jsem se mohl do této spolupráce zapojit. Vlastně mi to přišlo opravdu vhod v době pandemie, protože jsem mohl s různými destinacemi komunikovat z domu. Pro práci mi tak postačil počítač a mobilní telefon,“ pochvaluje si Jakub Veselý, student 2. ročníku programu Management cestovního ruchu.
„Jsem velice rád, že jsme se s Johnem mohli potkat osobně a probrat další možnosti zapojení studentů programu Management cestovního ruchu v projektu s CATV USA. Vyměnili jsme si zajímavé poznatky z praxe a dohodli se na pokračování spolupráce, která obohacuje obě strany. Když jsme na podzim formu spolupráce začínali řešit, byla otázka, jak tento projekt studenty osloví. Nakonec jsem moc rád za to, kolik se jich zapojilo a jak osobitým způsobem se praxí zhostili,“ hodnotí společnou spolupráci doktor Petr Hruša, vedoucí Katedry rekreologie a cestovního ruchu.