FIM Aktuálně, Zahraničí 20. 8. 2024

Summer School Czech It Out byla opět úspěšná!

V termínu od 6. července do 6. srpna 2024 se na Fakultě informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové (FIM UHK) opět uskutečnila Summer School Czech It Out 2024, kterou navštívilo 42 zájemců z různých koutů světa.

„Vždy se těším na setkání s novými zahraničními studenty. Letos jsme hostili studenty z Tachaj-wanu, Hongkongu, Jižní Koreje, Thajska, Polska, Británie a Francie. Během čtyř týdnů se zapojili do pestré škály výletů a kurzů, od kulturních studií, logistiky, marketingu až po datovou vědu. Nechyběla ani čeština, kterou svědomitě studovali s paní docentkou Černou. A když vám Tchaj-wanec s krásnou češtinou řekne: "Jsi láska mého života," nechtěli byste se také zúčastnit?,“ uvedla s úsměvem profesorka Blanka Klímová, která studující během výuky provázela po celý měsíc.

Účastníci letní školy mohli při svém pobytu studovat český, anglický nebo francouzský jazyk a zvolit si mohli z dalších předmětů jako například Applied Game Theory, Fundamentals of Marketing nebo Exploring AI in Education. Objevovat mohli kromě Hradce Králové také farmu v Osicích, Bohemia křišťál v Poděbradech, Rakytník Cvrček a podívali se i do Prachovských skal nebo do Kutné hory.

„Letní školu jsem si opravdu i letos maximálně užila. Kromě nových tváří jsem měla možnost věnovat se učení v klidu, bez stresu z administrativy, schůzek nebo zkoušení,“ uzavřela Blanka Klímová.

Studenti a studentky FIM UHK mají také možnost vyjet na letní školu na Tchaj-wan. Přihlášky se otevřou opět na jaře roku 2025 zde