FIM Aktuálně, Zahraničí, Konference a přednášky 12. 11. 2019

Tchajwanská návštěva v rámci Erasmus+

Autor: Zuzana Dostálová

Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové přivítala na přelomu října a listopadu profesorku lingvistiky z Wenzao Ursuline University of Languages na Tchaj-wanu.

Li-ying Wu poctila FIM UHK svojí týdenní návštěvou, v rámci které hned několikrát přednášela a debatovala se studenty FIM. Vzhledem ke svému zaměření se setkala převážně se studenty Katedry aplikované lingvistiky. „Jsem zde, abych se podělila o své zkušenosti týkající se cestovního ruchu a kultury na Tchaj-wanu. Hlavním cílem mé návštěvy je ale snaha šířit povědomí o mezikulturní komunikaci a povzbudit studenty, aby se vydali ze své evropské nebo dokonce české komfortní zóny a odjeli do Asie na výměnný program“, řekla Li-ying Wu.

Profesorka Wu byla na FIM vyslána přes Mezinárodní kreditovou mobilitu v rámci programu Erasmus+. Letos na jaře byl fakultě schválen nový projekt mobilit a v zimě se plánuje podávat další.

„Jedná se o převážně mimoevropské výměny, kdy se podporují jak výměny studentů, tak i zaměstnanců. FIM získala projekty s Malajsií, Tchaj-wanem, Etiopií a nově s Thajskem. Například minulý semestr jsme vyslali dvě vyučující na Tchaj-wan a jednu do Malajsie a další výměny stále plánujeme“, upřesnila Kristýna Havlíčková, referentka zahraničního oddělení FIM.