FIM Aktuálně 12. 7. 2023

V rámci projektu COST se na FIM UHK uskutečnil pracovní workshop, na kterém se sešli členové týmu ze čtyř zemí světa

Autor: Zuzana Dostálová, Blanka Klímová

Fakulta informatiky a managementu UHK hostila v úterý 11. července 2023 workshop pracovní skupiny 5 v rámci projektu COST (CA19102) Language in the Human-Machine Era pod vedením její předsedkyně a členky řídícího výboru docentky Blanky Klímové, která na fakultě působí jako vedoucí Katedry aplikované lingvistiky.

Celkem sedm aktivních členů projektového týmu Blanka Klímová, Eve Lejot, Maria del Rocio Bartolome Rodriguez, Laura Vala Chagas, Antonio Pareja-Lora, Jose Mari Arriola a Marcel Pikhart ze čtyř zemí světa – Česka, Lucemburska, Portugalska a Španělska - přijelo na pracovní seminář, během kterého společně pracovali na kapitole pro publikaci MIT Press na téma Foreign language learning and teaching in the human-machine era.

Zúčastnění diskutovali také budoucí směřování spolupráce. S proděkankou pro vědu a výzkum profesorkou Hanou Mohelskou probírali možnosti postdoktorského studia a s referentkami zahraničního oddělení zase způsoby, jak podpořit vzájemnou mobilitu pedagogů a studentů. Na závěr návštěvy proběhla prohlídka kampusu a skupina si užila procházku po městě, včetně zdolání 226 schodů na Bílou věž.