FIM Aktuálně, Akademický senát 14. 2. 2024

Vyhlášení voleb kandidáta na funkci děkana FIM UHK

Akademický senát Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové (dále jen AS FIM UHK) v souladu s jednacím řádem platným od 4. 11. 2020

vyhlašuje dnem 13. února 2024

VOLBY KANDIDÁTA NA FUNKCI DĚKANA

FAKULTY INFORMATIKY A MANAGEMENTU UHK

Pro přípravu a řízení voleb byla AS FIM UHK ustavena volební komise ve složení:

doc. Ing. Pavel Bachmann, Ph.D. (předseda), Mgr. Pavlína Chaloupská, Ph.D., Mgr. Jiří Haviger, Ph.D., Lucie Banszelová

Volby kandidáta na funkci děkana (dále jen kandidáta) se řídí Jednacím řádem AS FIM UHK. Návrh na kandidáta je oprávněna podat skupina nejméně deseti členů akademické obce FIM UHK podepsaných na písemném návrhu.

Návrh na kandidáta musí obsahovat:

• jméno a příjmení kandidáta, zařazení a pracoviště kandidáta,
  • jména a příjmení jednotlivých navrhovatelů, jejich pracoviště (v případě zaměstnanců) nebo studijní program (v případě studentů),
  • podpisy navrhovatelů.

Volební komise požaduje, aby návrhy na kandidáta byly podávány na formuláři (viz příloha). Lze odevzdat i více stran s návrhem na jednoho kandidáta. Návrh na kandidáta se podává podle níže uvedených instrukcí předsedovi volební komise, a to společně s dokumenty předkládanými kandidátem.

Kandidát předkládá:

• souhlas kandidáta s kandidaturou (viz příloha),
  • čestné prohlášení o bezúhonnosti (viz příloha),
  • volební program (jednu tištěnou verzi)
  • stručný životopis (jednu tištěnou verzi)

Všechny uvedené materiály musí být doručeny do 14. 3. 2024, 12 h:

• v zalepené obálce označené textem: NEOTEVÍRAT „Volby kandidáta na funkci děkana FIM UHK“, k rukám předsedy volební komise nebo na sekretariát katedry aplikované lingvistiky a katedry rekreologie a cestovního ruchu (paní Janě Šimkové, běžná pracovní doba 6:30-15h). Upozorňujeme kandidáty, že předseda komise, resp. sekretariát katedry nejsou k dispozici nepřetržitě, mohou čerpat dovolenou, onemocnět, atp.

Dne 14. března 2024 po 12. hodině předseda volební komise za účasti dalších členů volební komise otevře obálky kandidátů.

Po stanoveném termínu nejsou odevzdané návrhy na kandidáta a dokumenty požadované na kandidátovi akceptovány. Volební komise zkontroluje, zda kandidáti vyhověli všem výše uvedeným požadavkům. Sestaví volební listinu se jmény kandidátů, kterou předá předsedovi AS FIM UHK.

Zápis volební komise s volební listinou kandidátů bude nejpozději 19. března 2024 zveřejněn na webových stránkách FIM UHK a na úřední desce. Volební komise zajistí, aby na webových stránkách a v budově FIM UHK byly zveřejněny také volební programy kandidátů.

Volba kandidáta na funkci děkana se uskuteční 2. dubna 2024 na zasedání AS FIM UHK. Volbě bude ve stejný den od 13 h v místnosti J1 předcházet shromáždění akademické obce FIM UHK, na níž kandidáti představí své volební programy a budou moci odpovídat na položené otázky.

V Hradci Králové dne 13. února 2024

doc. Ing. Pavel Bachmann, Ph.D. v. r.

předseda volební komise AS FIM UHK

e: pavel.bachmann@uhk.cz,  t: 493 332 378

Typ Název Datum Velikost

Souhlas kandidáta