FIM Studenti, Aktuálně, Zahraničí 14. 2. 2023

Zahraniční studenti se kromě studijních povinností mohou těšit na různorodé společensko-sportovní aktivity

Ač teploty venku klesají hluboko pod nulu, tak na FIM UHK v pondělí 6. února 2023 začala výuka v letním semestru akademického roku 2022/23. Tak jako každý rok, tak i letos budou na Fakultě informatiky a managementu UHK studovat zahraniční studenti, kteří přijeli z různých koutů světa.

Celkem se počet studujících vyšplhal na 53, z čehož 38 studentů jsou zcela nové tváře. Z evropských zemí má největší zastoupení Španělsko a po delší době na fakultu zavítali 3 studenti z Rumunska. Z mimo evropských destinací přijelo nejvíce studentů z Tchaj-wanu a dále pak Thajska.

Vedle účastníků výměnných pobytů z Malajsie, Kolumbie, Brazílie a Mexika jsme na FIM přivítali také studenty z Japonska, Jižní Koreje a USA.

Kromě studijních povinností návštěvníky čekají i společensko-sportovní aktivity. Mezi nejvýznamnější letošní akce patří „Modrý mejdlo“ – oslava 30. narozenin FIM, která se konala 14. února 2023 a studenti a studentky se představili v rámci aktivity „Ochutnávání zahraničních kuchyní“.

„V dubnu budeme rádi za mezinárodní účast na tradičním běžeckém závodě „Academic Run“, kde bychom při zapojení co nejvíce „fimáků“ mohli opět vyhrát putovní pohár rektora. Zahraniční studenti bývají do akcí podobného typu poměrně zapálení, tak věřím, že si tyto plánované aktivity náležitě užijí,“ uvádí Eva Pospíchalová ze zahraničního oddělení.