Květy ostrovní Sahary. Kapverdská literatura

249 Kč

Vždy skladem

Popis produktu

doc. Jan Klíma z katedry politologie Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové monograficky zpracovat vývoj literatury na Kapverdských ostrovech. Kniha vychází z kulturních, jazykových a historických specifik, které dnešnímu africkému samostatnému státu odkázal portugalský kolonialismus, zároveň bere v úvahu jazykové a dějinné prolínání s portugalským a brazilským písemnictvím a sounáležitost všech kultur v rozsáhlém prostoru portugalského jazyka.

Text doplněný ukázkami v originále a překladu, četnými odkazy na literaturu, přehledem událostí, soupisem pramenů a literatury i rejstříkem je první prací věnovanou výlučně kapverdské literatuře, která bývá obvykle prezentována jen jako součást pěti afrických literatur psaných portugalsky. Historie mladého a nyní velmi úspěšného kapverdského písemnictví je zároveň historií upevňování kapverdské národní identity podtrhující politickou nezávislost ostrovního společenství. Publikace je určena afrikanistům, Portugalistům, historikům a zájemcům o světovou literaturu.

Parametry produktu

autor Jan Klíma