PdF Zahraničí 6. 5. 2021

Dar publikací z kanadského velvyslanectví

Autor: Petra Kubařová

V dubnu jsme prostřednictvím naší kolegyně z katedry francouzského jazyka a literatury doc. Květuše Kunešové získali darem několik publikací od Velvyslanectví Kanady v České republice.

U příležitosti Mezinárodního dne frankofonie darovalo velvyslanectví univerzitě několik knih franko-kanadských autorů. Mezinárodní den frankofonie je příležitostí ke zdůraznění různosti frankofonní kultury a umožňuje podtrhnout dynamiku a vitalitu frankofonních komunit po celém světě.

Více o akci říká ve videu níže rada kanadského velvyslanectví Kim Cowan.

Naši studenti i akademici tak nyní mají jedinečnou příležitost poznat soudobou kanadskou beletrii i odborné lingvistické monografii ve francouzštině.

Celkem jsme obdrželi 24 knih, mezi nimiž nechybí například monografie významného kanadského básníka, prozaika a esejisty Pierra Nepveu Intérieurs du Nouveau Monde nebo oceněný román Le drap blanc spisovatelky a umělkyně Céline Huyghebaert, která za něj získala Cenu generálního guvernéra 2019 za beletrii ve francouzském jazyce.

Knihy jsou nyní dostupné nejen našim studentům francouzského jazyka a literatury v univerzitní knihovně.