PdF Aktuálně, Zahraničí 14. 8. 2024

Letní škola Art and Czech na Pedagogické fakultě byla úspěšně zakončena!

Autor: Petra Nosková

V pondělí 12.srpna jsme slavnostním ceremoniálem zakončili Letní školu "Art and Czech 2024", která probíhala na Pedagogické fakultě od poloviny července.

Všichni účastníci, kteří k nám přijeli z partnerských univerzit z Tchaj-wanu a Hong Kongu, úspěšně absolvovali program, který zahrnoval kurz českého jazyka, kultury a hudby; workshopy grafického designu, 3D animace, kreslení v plenéru, ruční výroby klobouků a základů arteterapie. Během svého pobytu se seznámili s českým jazykem, tradicemi a krásami České republiky, poznali českou kuchyni, s českými studenty vyzkoušeli řadu volnočasových aktivit. V průběhu svého měsíčního pobytu navštívili řadu zajímavých míst nejen v Česku, ale i v okolních evropských zemích. Zvládli základy nelehkého českého jazyka i si mohli vyrobit vlastní klobouk. Letní škola se vydařila a účastníci byli nadšení!

Náš dík patří celému organizačnímu týmu letní školy, všem zúčastněným vyučujícím a asistujícím studentům.

Už nyní se těšíme na další ročník!