PdF Aktuálně 27. 2. 2020

GRAND PRIX MOBITEX 2020

Datum konání: 26. 2. 2020 10:00–28. 3. 2020 14:00

Studentky oboru Textilní tvorba z Katedry výtvarné kultury a textilní tvorby, Pedagogické fakulty, Univerzity Hradec Králové získaly mimořádné ocenění za kolekci autorských textilií realizovaných technologií autorské batiky a modrotisku ve spolupráci s firmou Modrotisk Danzinger.

Mimořádné ocenění studentek oboru Textilní tvorba na soutěži GRAND PRIX MOBITEX 2020 v Brně.

Studenti Katedry výtvarné kultury a textilní tvorby, Pedagogické fakulty, Univerzity Hradec Králové jsou pravidelným účastníkem soutěžní přehlídky Grand Prix Mobitex. V letošním ročníku odborná komise vybrala sedm studentek 2. ročníku bakalářského studia oboru Textilní tvorba se souborem bytových textilií a doplňků realizovaných technologií modrotisku pod vedením doc. Mgr. art. Zuzany Hromadové a dvě studentky 3. ročníku bakalářského studia oboru Textilní tvorba s autorskými textiliemi realizovanými technologií šité a autorské batiky pod vedením Mgr. art. Marie Hromadové, ArtD.

Hlavním tématem jejich prací byl experiment. Návrat k tradičním technologiím a ekologicky udržitelným technologiím, které co nejméně zatíží životní prostředí.

Oceněná díla:

Blažíčková Marie / Cyklos, 3. ročník

Bulíčková Tereza / Hamsa, 2. ročník

Izachová Jana / Nebe, 2. ročník

Koukolová Anežka / Pod sněhem, 2. ročník

Králová Sára / Trio, 3. ročník

Navrátilová Zuzana / Bakterie, 2. ročník

Pražáková Kristýna / Skrytá krása, 2. ročník

Špačkova Ema / Cube, 2. ročník

Vetešková Andrea / Noční let, 2. ročník

Soutěž GRAND PRIX MOBITEX se koná pravidelně každý rok jako důležitý doprovodný program veletrhu MOBITEX. Soutěž je vyhlašována ve dvou sekcích – vystavovatel, do které se mohou přihlásit vystavující firmy a v sekci student.
GRAND PRIX MOBITEX 2020 – sekce student je určena studentům středních a vysokých škol v České republice a na Slovensku. Studentské práce z období posledního roku mohou přihlásit školy nebo sami studenti – návrhy z oblasti nábytku a bytových doplňků: výrobky, prototypy a modely. Předložené návrhy musí splňovat kritérium originality, kreativity, progresivity, nekonvenčnosti a funkčnosti.

Prezentace vybraných soutěžních prací a slavnostní vyhlášení vítězů proběhlo v rámci veletrhu ve čtvrtek dne 27. 2. 2020 v pavilonu F.

Nabídka sekce: Katedra výtvarné kultury a textilní tvorby