UHK Aktuálně, Zaměstnanci 15. 12. 2022

Agendu strategie a rozvoje na UHK povede nově doktor Michal Strobach

Autor: Jakub Novák, tiskový mluvčí UHK

Akademický senát Univerzity Hradec Králové projednal záměr rektora UHK Kamila Kuči jmenovat k 15. prosinci 2022 doktora Michala Strobacha prorektorem UHK pro strategii a rozvoj. Ten v této pozici nahradí doktorku Pavlínu Springerovou, která od listopadu 2022 vykonává post primátorky statutárního města Hradec Králové.

Michal Strobach jako vedoucí projektového oddělení na Filozofické fakultě UHK a jako zkušený manažer splňuje veškeré předpoklady pro vedení gesce strategického řízení a rozvoje univerzity. Jsem opravdu moc rád, že prorektorský tým je po odchodu doktorky Springerové do čela města opět kompletní a pořád stále stejně kompetentní a tvůrčí, říká rektor UHK Kamil Kuča.
 prof. Ing. Kamil Kuča, Ph.D.

rektor UHK

Rektor jmenoval Michala Strobacha do funkce na dobu shodnou s jeho funkčním obdobím, tedy do června 2024.

„Ve své agendě bych se rád zaměřil hned na několik významných skutečností. Zejména je potřeba zajistit plynulý přechod mezi operačními programy let 2013 – 2020 a úspěšně tak navázat na programovací rámec 2021 – 2027, kde se nachází významná část externích prostředků pro rozvoj a finanční stabilitu univerzity. V minulosti jsme byli v tomto úspěšní a je nezbytné v tomto pokračovat, zejména v rámci operačního programu OP JAK. Jako neméně důležité vnímám potřebu navázat na svou předchůdkyni a obhájit ocenění HR Award, které univerzita obdržela v minulém roce,“ přibližuje své plány ve vedení UHK prorektor Michal Strobach.

Rektor UHK jmenoval do funkce prorektora strategie a rozvoje Michala Strobacha

Doktor Michal Strobach působí na UHK od roku 2002, kdy zde začal studovat, nejdříve na PdF UHK magisterský studijní program a poté na FF UHK doktorský studijní program. Má bohaté zkušenosti s řízením a administrací rozmanitých typů projektů, operačních programů nebo inovačních voucherů a na Filozofické fakultě UHK koordinoval robustní investiční akci vzhledem k rekonstrukci budovy a působil jako člen i zástupce univerzity v pracovních skupinách ITI Hradecko-pardubické aglomerace 2014 – 2020 i období 2021+. V roce 2019 absolvoval stáž na University of Helsinki k ekosystému transferu technologií, rok předtím seminář v rámci programu Knowledge Exchange in Social Sciences, Humanities and Arts ve Vídni.

Mgr. Michal Strobach, Ph.D.

• narozen 1983 v Novém Jičíně, ženatý, otec dvou dětí
  • projektový manažer, odborný pracovník projektů OP VK, OP VVV, OP PIK, koordinátor projektových aktivit FF UHK, Technologický skaut FF UHK
  • od roku 2020 vedoucí projektového oddělení na FF UHK
  • absolvent PdF UHK v oblasti učitelství pro střední školy (Mgr.) a FF UHK v oblasti české a československé dějiny (Ph.D.)