UHK Aktuálně 8. 10. 2014

Hokejový tým Univerzity Hradec Králové zvítězil v derby východočeských univerzit

Hokejový tým složený ze studentů Univerzity Hradec Králové ovládl první historické derby východočeských univerzit, když ve středečním zápase porazil mužstvo Univerzity Pardubice 6:3.

Historicky první derby obou východočeských univerzit se odehrálo ve středu 8. října v pardubické ČEZ Areně pod patronací hokejové legendy Dominika Haška, pardubického rodáka a absolventa tehdejší Vysoké školy pedagogické v Hradci Králové. Hráče obou týmů složených výhradně ze studenů v akademickém roce 2014/2015 přišlo podpořit přes dva a půl tisíce fanoušků, kteří na stadionu vytvořili fantastickou atmosféru, která si v mnohém nezadala s běžným extraligovým zápasem. Odveta se bude konat příští rok, tentokrát na půdě letošního vítězného mužstva v Hradci Králové.

Za tým Unverzity Hradec Králové nastoupili:

Martin Bartoň – PdF
Jan Berger – PdF