UHK Aktuálně 19. 5. 2016

Kariérní web UHK v novém kabátě

Kariérní web, který pomáhá studentům a absolventům Univerzity Hradec Králové s uplatněním na trhu práce, se po roce fungování převlékl do nového kabátu. Má teď novou grafiku a vylepšené funkce.

V současné době je na něm registrováno 140 spolupracujících firem a organizací, které nabízejí zaměstnání, stáže či brigády více než 700 registrovaným studentům a absolventům všech fakult. Od jeho spuštění na něm bylo zveřejněno přes 205 inzerátů, aktuálně je jich vystaveno 37.  „Kariérní web je zajímavá cesta pro ty, kteří nechtějí nechávat budování své kariéry až na období po ukončení studia,“ přibližuje poslání webu vedoucí Kariérního centra Mgr. Markéta Pešťáková. A jelikož jedním z cílů Kariérního webu je propojit teorii s praxí, setkávají se zde zaměstnavatelé a studenti napříč všemi obory.

Zaměstnavatelé mohou na webu samostatně spravovat své pracovní nabídky a hledat tak mezi registrovanými studenty a absolventy schopné a kvalifikované pracovníky. Studenti zase mohou nabídky vyhledávat dle oborů a krajů, a odpovídat na ně přímo přes web. Pokud chtějí, nastaví si zasílání upozornění, aby jim žádná pracovní příležitost neunikla. Zaměstnavatelé nepoptávají jen zaměstnance, ale nově také stážisty. „Přes Kariérní web jsme získali kvalitní stážisty, se kterými nadále jednáme a možná do budoucna uzavřeme pracovní poměr. Jsme moc rádi, že s univerzitou můžeme takto spolupracovat,“ sdělila personální manažerka Petra Sachlová z firmy DERS.

Kromě hledání pracovních nabídek se studenti mohou přes Kariérní web hlásit na workshopy pořádané Kariérním centrem UHK. Centrum připravuje budoucí absolventy univerzity na situaci na trhu práce, hledání zaměstnání i účast na výběrových řízeních.