UHK Aktuálně 2. 3. 2020

Letošní ples zaznamenal rekordní účast

Autor: Tereza Králová a Zuzana Pipková, PdF UHK

Jako každoročně i letos oslavila univerzita začátek letního semestru v podobě roztančeného parketu. „Byl to můj první UHK ples. Je úžasné potkat známé, ale i nové tváře mezi studenty a vyučujícími. Neskutečný zážitek,“ uvedl student Filozofické fakulty UHK.

Program plesu překvapil bohatou nabídkou hudby, zábavy a známých hostů. Nechyběli skupiny Lucky Band, The Valentines, Pomlky a mnozí další interpreti. Headlinerem programu byl letos DJ Pavel Cejnar. „Kapely hrají parádně,” nadšeně prohlásila studentka Pedagogické fakulty UHK. Oficiální zahájení plesu obohatilo vystoupení taneční streetové školy působící již přes 10 let v Hradci Králové Timedance. „Do poslední chvíle jsem nevěděl, jestli vůbec na ples jít. Nakonec jsem se rozhodl správně. Celý večer bych nazval luxusním. Je těžké si vybrat z velkého množství kapel. Každý sál nabízí něco jiného a zároveň je vše lákavé,“ uzavírá anketu mezi návštěvníky student Fakulty informatiky a managementu UHK.

Večer doprovázela i soutěž o krásné ceny, kterou si nachystala Studentská unie UHK.  Ples si užíval i hlavní organizátor plesu Matyáš Strnad z Referátu propagace a komunikace UHK: „Záleží nám na komunikaci se studenty. Snažíme se, aby se nějakým způsobem na akcích podíleli a sdělovali nám své názory a dojmy. Život na UHK musí být podle jejich představ.” Díky spolupráci se známým studentským festivalem Hradecký Majáles na pódiu proběhlo také představení kandidátů na Krále a Miss Majálesu 2020 za Univerzitu Hradec Králové. Těmi jsou David Klazar z PřF UHK a Natálie Stočesová z PdF UHK.

Lístky na ples zmizely rychlostí blesku. Na rozdíl od minulého ročníku stoupl počet prodaných vstupenek skoro o 400 kusů. „Účastním se drtivé většiny univerzitních akcí. Jsem moc rád, že po dvou letech, kdy počty zájemců byly nižší, se nám povedlo opět naplnit celý Aldis. Přírůst lidí, kteří sympatizují s UHK, to je pro mě něco skvělého. Novinkou letošního ročníku je setkání Absolventského klubu UHK, které jsme v tomto formátu zorganizovali vůbec poprvé a určitě ne naposled. Věřím, že v příštím roce těch lidí v rámci plesového setkání absolventů přijde mnohem víc,” poznamenal nadšeně rektor Univerzity Hradec Králové Kamil Kuča společně s následujícím vzkazem pro studenty: „Přeji všem studentům, ať se jim studia u nás líbí a aby se dostatečně ztotožnili s univerzitou a považovali ji za svou rodinu. Doufám, že se ze studentů stanou spokojení absolventi a univerzita zůstane nedílnou součástí jejich života. Nesmím samozřejmě opomenout ani budoucí studenty. Doufám, že svou účastí na plese se přesvědčili o tom, že na UHK jako jedna velká rodina umíme fungovat a třeba v budoucnu budou chtít být její součástí.”

Foto: Michal Adámek,  Lenka Haková, Elvis Maslić

Kompletní fotogalerie na Facebooku