UHK Studenti, Aktuálně 15. 2. 2021

Promoce na UHK v následujícím období

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

milé studentky a milí studenti,

zcela právem se z vaší strany množí dotazy vzhledem k tomu, jak budou v následujícím období probíhat slavnostní promoce v rámci jednotlivých součástí UHK.

Věřte, že pro nás samotné není větší radostí a odměnou, než po úspěšných studiích vidět vaše tváře a výrazy vašich blízkých a rodiny v moment slavnostního převzetí vysokoškolského diplomu. Slavnostní promoce je důstojným a krásným zakončením vašich studijních let na UHK, jde o významný akt rozloučení se se svou alma mater, na který budete vzpomínat celý svůj život.

Vzhledem k aktuální nepříznivé epidemické situaci si vedení UHK a jednotlivých součástí neodvažuje odhadnout, jestli promoce v následujícím období budou probíhat, resp. jakou podobu mohou mít. Vše je závislé na vývoji pandemie v naší společnosti a zdraví vás a vašich blízkých je naší prioritou. Ujišťujeme vás proto, že jakmile to bude jen trochu možné, budeme hledat různé způsoby a alternativy, jak tento významný a krásný ceremoniál uskutečnit.

Buďte proto prosím trpěliví a sledujte oficiální informační kanály Univerzity Hradec Králové, v rámci kterých vás pravidelně o změnách a vývoji situace informujeme. Protože konání promocí je závislé na epidemickém vývoji v zemi, sami přispívejte k překonání pandemie – zodpovědností, obezřetností a ohleduplností k ostatním. Chraňte sebe a okolí, dodržujte protiepidemická pravidla a nebuďte sobečtí.

S pozdravy a přáním brzkého shledání v rámci promocí

Kamil Kuča, rektor UHK
František Vaníček, děkan PdF UHK