UHK Aktuálně 12. 5. 2016

Rektor Kamil Kuča dnes převzal jmenovací dekret

Osmatřicetiletý vědec a manažer Kamil Kuča stane oficiálně v čele Univerzity Hradec Králové.

Pátým rektorem v historii Univerzity Hradec Králové byl dnes oficiálně jmenován významný vědec v oboru toxikologie profesor Kamil Kuča. Z rukou prezidenta České republiky Miloše Zemana převzal na Pražském hradě jmenovací dekret. Současný prorektor pro tvůrčí činnost a vnější vztahy UHK Kamil Kuča nastoupí své čtyřleté funkční období 1. července 2016. „Jsem rád, že mohu začít pracovat. Chci dodržet svá předsevzetí, která jsem dal ve volebních tezích a v první řadě se soustředit na propojení efektivní spolupráce mezi jednotlivými fakultami,“ říká nový rektor Univerzity Hradec Králové Kamil Kuča.

Na Pražský hrad ho doprovázeli předsedkyně Akademického senátu UHK docentka Hana Tomášková a stávající rektor UHK profesor Josef Hynek, který vedl univerzitu dvě funkční období. Za jeho vedení se jedna z nejmladších vysokých škol v České republice znatelně rozrostla o nové moderní budovy, fakulty a studentský kampus. Díky těmto činům získal v Hradci Králové přezdívku „Hynek-budovatel“. „Přeji svému nástupci, ať se mu podaří všechny plány, které si do budoucna předsevzal, zrealizovat. Osobně vždy budu hrdý na fakt, že jsem mohl stát plných osm let v čele této rychle rozvíjející se univerzity, proto v ní pracovně moc rád zůstanu i nadále,“ dodal odcházející rektor a budoucí děkan Fakulty informatiky a managementu UHK profesor Josef Hynek.

Ing. Zuzana Boučková
Tisková mluvčí Univerzity Hradec Králové