UHK Aktuálně 23. 6. 2016

Spolupráce s kanadskými univerzitami je upevněna

Rektor Univerzity Hradec Králové prof. Josef Hynek diskutoval s kanadským velvyslancem v ČR Otto Jelinkem o spolupráci naší univerzity s kanadskými vysokými školami.

Jeho Excelenci zaujal především rozsah zahraničních aktivit Univerzity Hradec Králové. Přírodovědecká fakulta UHK má uzavřenou smluvní spolupráci s Přírodovědeckou fakultou University of Alberta v Edmontonu již od roku 2013. Za tu dobu vyjelo do Kanady jedenáct studentů se zaměřením na biologii, environmentalistiku a matematiku. Došlo i k výměnám akademických pracovníků. UHK navštívili tři akademičtí odborníci v oborech biologie, matematika a informatika. V Kanadě pracoval jeden z našich akademiků se zaměřením na informatiku a přírodovědné vzdělávání. UHK spolupracuje s University of Alberta v Edmontonu formou konzultací k diplomovým a disertačním pracím, v blízké době se připravuje společná činnost v oblasti dron-technologií. Šest studentů UHK bylo vybráno na letošní podzimní studentský výjezd s podporou IRP (biologie,toxikologie).

Perlička na závěr: Rektor UHK prof. Josef Hynek přijal v osobě Otto Jelinka nejen kanadského velvyslance v ČR, ale také bývalého mistra světa v krasobruslení sportovních dvojic z roku 1962.

Ing. Zuzana Boučková
tajemnice pro vnější vztahy UHK