UHK Aktuálně 1. 4. 2022

Středoškolské mistrovské tituly v Gladiator Race byly uděleny v Hradci Králové

Autor: Václav Husák

V sobotu 26. 3. rozložil Gladiator Race svůj překážkový svět v centru města Hradec Králové, které je od počátku jeho domácím přístavem. Příhodně, vzhledem k významu akce, bylo centrum závodu situováno do kampusu královehradecké univerzity.

Výjimečnost letošnímu ročníku dodala skutečnost, že krom akademických titulů, poprvé o mistrovské medaile bojovali i středoškoláci. Velmi atraktivní trasa kolem soutoku Labe a Orlice byla náročná především díky 30 překážkám, které prověřily komplexní připravenost běžců. Díky krásnému jarnímu počasí si stavitelé trati mohli dovolit otestovat závodníky ledovým osvěžením nejen v podobě vodních překážek v řece Labi, ale i těsně před cílem, kde byla instalována divácky nejzajímavější překážka ICE, ICE BABY – kontejner plný ledu a sněhu.

Nejlepšími akademiky se stal Patrik Stupka (Univerzita J. E . Purkyně) a Klára Lokajíčková (Ostravská univerzita). Mezi středoškoláky dominovala Leona Kubasová (Bezpečnostně-právní akademie M. Svatoňovice) a Samuel Šinkovský (Gymnázium J.K.Tyla Hradec Králové).

Závodní program se linul jako nit celým dnem, kdy si své závody na 2 km a 1 km dopoledne užily nejdříve děti, z nichž nejrychlejší časy dosáhli Viktorie Ďuďová a Jan Seifert (KIDSI.) a Marek Beneš a Anna Maršounová (KIDS II). Krátce po poledni byla odstartována závodní kategorie RACE, jejíž součástí bylo i IV. Akademické mistrovství ČR a I. Středoškolské mistrovství ČR. Velmi početné bylo i startovní pole v kategoriích OPEN a FUN, které jsou určeny spíše pro méně ambiciózní závodníky a začátečníky.

Závěrem je třeba poděkovat všem partnerům závodu a zvláště pak organizacím, které umožnili uspořádání mistrovských soutěží v rámci série Gladiator Race, jimiž jsou Česká asociace univerzitního sportu a Univerzita Hradec Králové.

Nejbližším závodem překážkové série Gladiator Race je závod v Ostravě, který se bude konat 23. dubna a bude mít podobný charakter jako zde ve východních Čechách (tj. závod typu RUN - 4+km/ 20+ překážek).

Účast:

Děti 417
Dospělí 982

Závody Gladiator Race jsou náročné samy o sobě. Vyžadují odvahu, sílu, rychlost i vytrvalost. Stejně jako vlastnosti antických gladiátorů. Ne vždy vyhraješ, ne vždy bude úspěšný, ale vždy musíš porazit a překonat sám sebe. A jen když přijmeš tuto výzvu znovu a znovu, tak se vydáš na “Cestu, která Tě změní.”

web výsledky videoreport