UHK Aktuálně 16. 5. 2022

Studenti roztančili Pardubice v rámci festivalu EUforia stage

Festival EUforia stage proběhl ve středu 11. 5. 2022 v Pardubicích.

Příjemná evropská atmosféra se nesla už od 15:00 hodin, kdy začaly první přednášky seznamující studenty o možnostech studia a práce v zahraničí či o levném cestování po Evropě.

Univerzita Hradec Králové se na festivalu předvedla ve speciálním pojízdném „stánku“ Filozofické fakulty, u kterého probíhala debata o členství České republiky v Evropské unii. Pan doktor Milan Hrubeš a student Dominik Fišer z katedry politologie hovořili o postavení ČR v EU a o českém předsednictví v Radě EU.

Internacionalizace ve vzdělávání a v rámci vědeckého prostředí na UHK zůstává jednou z priorit naší univerzity, a proto je diskuze o evropských záležitostech zcela zásadní. Jsme členové evropského společenství, ve kterém musíme být aktivní a věřím, že máme potenciál ovlivňovat směr, kterým se EU vydává. Na Univerzitě Hradec Králové tématu českého předsednictví v Radě EU věnujeme velkou pozornost a například realizací EUforia Stage jsme se Čechům snažili vysvětlovat a diskutovat s nimi o tom, proč je toto téma velmi důležité.

Mgr. et Mgr. Pavlína Springerová, Ph.D.

prorektorka pro strategii a rozvoj

debata UHK

debata UHK (zdroj fotografie: Univerzita Pardubice)

V podvečerních hodinách návštěvníky roztančily skupiny Vanua2, Voxel & Spol. a v neposlední řadě Sto zvířat.

vystoupení Voxel & Spol. (zdroj obrázku: Univerzita Pardubice)

vystoupení Voxel & Spol. (zdroj fotografie: Univerzita Pardubice)

vystoupení Sto zvířat (zdroj obrázku: Univerzita Pardubice)

vystoupení Sto zvířat (zdroj fotografie: Univerzita Pardubice)