UHK Aktuálně 22. 7. 2016

Studenti Univerzity Hradec Králové přivezli ze sportovních klání medaile

Výsledky XV. ročníku Českých akademických her

Celkem 54 studenti reprezentovali úspěšně Univerzitu Hradec Králové na XV. ročníku Českých akademických her, které se konaly pod patronací Univerzity Pardubice ve dnech 26. 6. - 1. 7. 2016. Vybojovali celkem 11 medailí. Z toho 2 zlaté (Martin Cöger - 50 m prsa muži a Jakub Šilar-maraton MTB 80 km), 4 stříbrné (Martina Kluková-kladivo 4 kg, Regina Plašilová-karate kumite ženy 68 kg, Denisa Kosová-orientační běh, sprint; Chadim Tomáš, Chadim Jakub, Líbal Marek-nohejbal) a 5 bronzových (Vít Zbirovský kanoistika K1 muži, Tereza Kubíčková kanoistika K1ženy, Regina Plašilová-karate kumite ženy BRH, Křížová Šárka-badminton čtyřhra, Lukáš Tulis-atletika disk. V celkovém pořadí univerzit a vysokých škol obsadila UHK 12. místo ze 41 zúčastněných.

doc. PaedDr. Dana Fialová, Ph.D.
vedoucí Katedry tělesné výchovy a sportu