UHK Aktuálně 26. 1. 2017

UHK se účastnila veletrhu GAUDEAMUS PRAHA 2017

Univerzita Hradec Králové patřila mezi 191 univerzit, vysokých škol, fakult a dalších vzdělávacích institucí, které se prezentovaly na Evropském veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Praha 2017. Jubilejní X. ročník této akce se konal ve dnech 25. - 26. 1. na výstavišti PVA Expo Praha – Letňany.

Denně byl veřejnosti zpřístupněn od 8 do 16 hodin. Studenti si vybírali z více než 3 000 studijních oborů. Na veletrhu byly zastoupeny také univerzity a vysoké školy ze sedmnácti zemí světa, především z Velké Británie, Dánska a Nizozemí.

Expozici Univerzity Hradec Králové mělo možnost zhlédnout za oba dny přibližně deset tisíc středoškoláků. O poskytnutí komplexních informací, poradenství a maximální odborné podpory při klíčovém životním rozhodování návštěvníků veletrhu, jakým výběr správného studijního oboru určitě je, se za Univerzitu Hradec Králové postaral tým zástupců všech pěti součástí univerzity.

„Studenti měli velký zájem nejen o informace o našich oborech, ale také o možnostech vycestování do zahraničí. Připravili jsme pro ně zajímavou poznávací hru, jejímž výsledkem bylo určení míst na celém světě, která lze v rámci studia na UHK navštívit. Navázáním tohoto kontaktu bylo snadné s nimi komunikovat a vysvětlit jim výhody studia na naší vysoké škole,“ řekl student 2. ročníku magisterského studia FIM Bc. Václav Kňourek.