UHK Zaměstnanci 11. 2. 2020

Univerzita Hradec Králové má zpřístupněn institucionální repozitář DSpace

Univerzita Hradec Králové nabízí novou alternativu pro zveřejnění odborných článků, článků sborníků i monografií v režimu Opeen Acces, a to prostřednictvím institucionálního repozitáře DSpace.

V digitální knihovně UHK je plný text vyhledatelný na základě popisných metadat i textu obsahu a přístupný komukoli bez časového či geografického omezení. Kromě zjednodušení přístupu k vědeckým informacím se tak zvyšuje čtenost, citovanost, odborná prestiž autora a instituce i prevence plagiátorství. Předpokládá se dlouhodobé uchování děl uložených v repozitáři, který najdete na digilib.uhk.cz.

Koordinací aktivit vážících se k Open Access byla pověřena Univerzitní knihovna, která připravila k problematice Open Access seminář Proč publikovat v Open Access?, na který Vás tímto zveme. Uskuteční se v pondělí 24. února od 13:00 hodin v posluchárně A3 Univerzity Hradec Králové.