UHK Aktuálně 15. 6. 2017

Univerzita Hradec Králové uspěla na Veletrhu vědy v Praze

Ve dnech 8. – 10. 6. 2017 proběhl na pražském výstavišti v Letňanech 3. ročník Veletrhu vědy, který pořádá Akademie věd ČR. V rámci této největší populárně-naučné akce se letos poprvé prezentovala také naše univerzita ve spolupráci s Centrem transferu biomedicínských technologií.

Akce přilákala více než 17 tisíc zájemců o vědu a výzkum, a to již od nejmladších věkových kategorií. UHK zde prezentovala především výsledky svého aplikovaného výzkumu, neopomněla však informace o vědě a výzkumu doplnit také nabídkou široké palety atraktivních studijních oborů i představením kariérního webu univerzity. Velký zájem návštěvníků vzbuzoval  především detektor osob (detektor živých organismů), který vyvinul vědecký tým z Přírodovědecké fakulty UHK a jejž si mohli návštěvníci také zážitkově vyzkoušet. Přítomnost univerzity ve společném výstavním prostoru se špičkovými tuzemskými vědeckými pracovišti jistě utvrdila účastníky v tom, že UHK má co nabídnout jak v oblasti přitažlivé vědy, tak i kvalitního studia.

Mgr. Leona Stašová, Ph.D.

prorektorka pro tvůrčí činnost