UHK Aktuálně 9. 11. 2021

Univerzita Hradec Králové ve strmém vzestupu v dalším prestižním mezinárodním žebříčku!

Autor: Matyáš Strnad, OPaK

Poprvé v historii se UHK umístila v QS World University Rankings. Od roku 2015 se umisťujeme v dílčím rankingu této instituce, který hodnotí univerzity napříč východní Evropou a střední Asií. V Emerging Europe and Central Asia jsme aktuálně na 176. místě. Velký úspěch komentuje rektor UHK, Kamil Kuča:

„Úsilí a píle všech, kteří jsou součástí naší univerzity, jsou konečně oceněny i v hlavním žebříčku QS, ten nás tento rok ohodnotil a rovnou vynesl mezi prvních 1000 univerzit, na sdílené 801.1000. místo z celkových 1300 hodnocených univerzit. Mám ohromnou radost, že se nám společně daří ve světě upozornit na naše oprávněné globální ambice, a to i přes náš regionální charakter. Opět dokazujeme, že jdeme správným směrem. Jsem moc hrdý na vědeckovýzkumnou a tvůrčí činnost, díky které jsme i v mezinárodním srovnání čím dál atraktivnější.“

Kamil Kuča

Rektor UHK

Komplexní kritéria aktuálního žebříčku QS WUR se soustředí na akademickou reputaci, kvalitu absolventů, poměr počtu akademiků a studentů, citace ve vědeckých časopisech a internacionalizaci. Kromě vysokého počtu zahraničních studentů, počtu a kvality uskutečňovaných studijních programů v anglickém jazyce a reputace UHK v akademickém prostředí jsme hodnoceni velmi vysoko i co se týče počtu studentů na jednoho akademika. „Konečně domáckost prostředí na univerzitě projevená v blízkosti a dostupnosti akademiků studentům je jednou z vlastností, kterou dlouhodobě udržujeme a podporujeme,“ doplňuje rektor Kuča. Detailnější informace a profil UHK naleznete na webu QS Top universities.