UHK Studenti, Věda a výzkum, Aktuálně, Zahraničí, Zaměstnanci 4. 6. 2024

Už čtvrtý rok v řadě se Univerzita Hradec Králové umístila v hlavním žebříčku QS World University Rankings

Autor: Matyáš Strnad, OPaK UHK

Navzdory rostoucí mezinárodní konkurenci, kdy se počet hodnocených institucí výrazně zvýšil z 2963 na 5663 a počet zařazených do žebříčku stoupl na 1503, si UHK udržela stabilní pozici na sdíleném 1001.–1200. místě.

Tento rok bychom rádi zdůraznili, že jsme první v České republice v indikátoru "International Faculty", tedy poměru zahraničních vyučujících v celkovém počtu akademiků. To je pro nás velký úspěch a potvrzení našeho mezinárodního zaměření.

Chtěl bych poděkovat všem přátelům, studujícím a zaměstnancům UHK za jejich neustálé úsilí a přispívání k mezinárodnímu uznání naší univerzity. Je to velký úspěch, ale nesmíme usnout na vavřínech, máme potenciál být ještě lepší. Například v indikátoru 'Academic Reputation', máme přece vynikající vědce a učitele. Musíme jen dát světu vědět, že i přes to, že jsme malá univerzita, máme silnou akademickou pozici.

prof. Ing. Kamil Kuča, Ph.D.

rektor UHK

Dostat se do žebříčku QS World University Rankings nebylo nic jednoduchého. O to důležitější je, že jsme se v něm umístili letos již po čtvrté za sebou. Rád bych v tomto navázal na úspěch svého předchůdce, myslím, že jsme nabrali správný směr. Věřím, že když budeme pokračovat, můžeme se ještě zlepšit.

doc. RNDr. Jan Kříž, Ph.D.

zvolený nástupce rektora UHK