UHK Aktuálně 28. 2. 2023

V Hradci Králové se bude opět bojovat o mistrovské akademické tituly

Datum konání: 25. 3. 2023 06:00–14:00, Místo: Kampus na Soutoku, Autor: Václav Husák

Kampus Královehradecké univerzity ožije soubojem nejlepších vysokoškoláků v legendárním překážkovém závodě Gladiator Race.

V sobotu 25. 3. se stane již 6. ročník závodu GLADIATOR RACE v Hradci Králové soubojem nejlepších vysokoškoláků v překážkovém závodě. Ve spolupráci s Univerzitou Hradec Králové je už po páté součástí závodu i Akademické Mistrovství České republiky. Dnes již tradiční jarní sportovní akce odehrávající se v samotném centru města, využívající zázemí univerzitního kampusu. Mnoha inovací se dočká samotná závodní trať, která nově využije některá spektakulární místa v Hradci Králové, jakým je například soutok řek Labe a Orlice, ale také doprovodný program, který by měl přilákat i velké množství diváků.

Lze očekávat rychlý závod s komplexní škálou překážek - silové, technické i vodní překážky, které prověří dovednosti všech závodníků. Trasa bude měřit lehce přes 4 kilometry a bude na ní třeba překonat více jak 20 překážek. Krom mistrovských kategorií budou k dispozici I všechny tratě na které jsou pravidelní účastníci série Gladiator Race zvyklí. Na své si přijdou I děti a to nejen v průběhu vlastního závodu, ale také během doprovodných aktivit a soutěží, které mají za cíl nadchnout mládež k aktivnímu způsobu trávení volného času. Doprovodný program bude určen I pro veřejnost z řad diváků. Samozřejmostí je pak elektrizující atmosféra podpořená skvělou hudební produkcí, nadšeným moderátorským výkonem, skvělým cateringem a velkým množstvím partnerských stánků a soutěží. Součástí programu bude i tentokrát vyhlášení projektu „Bojovníci s osudem“, který má za cíl propojit sportovní stránku Gladiátorských závodů se společensko-charitativními aktivitami.

Očekávaná účast je 1600 závodníků napříč všemi kategoriemi a běhat se bude pod dohledem kamer České televize.

FB událostRegistraceVideo

Gladiator Race

Závody Gladiator Race jsou náročné samy o sobě. Vyžadují odvahu, sílu, rychlost i vytrvalost. Stejně jako vlastnosti antických gladiátorů. Ne vždy vyhraješ, ne vždy bude úspěšný, ale vždy musíš porazit a překonat sám sebe. A jen když přijmeš tuto výzvu znovu a znovu, tak se vydáš na “Cestu, která Tě změní.”