UHK Aktuálně 5. 1. 2018

Vědci a autoři na UHK bodovali, tentokrát se zapsali i v hodnocení excelence

Vědci a autoři všech součástí Univerzity Hradec Králové se za svou práci dočkali výsledků. Hodnocení českých výzkumných organizací provádí vládní Rada pro výzkum, vývoj a inovace.

UHK vedle větších a početnějších univerzit opět velmi důstojně obstála. „Ráda bych vám všem poděkovala za spolupráci a intenzivní podporu tvůrčí činnosti na naší univerzitě a to napříč všemi fakultami,“ směřovala svá slova autorům publikací prorektorka pro tvůrčí činnost dr. Leona Stašová.

Bodové hodnocení v rámci Rejstříku informací o výsledcích (RIV 16) Univerzity Hradec Králové je následující:
  • Pedagogická fakulta 6252 bodů
  • Fakulta informatiky a managementu 6880 bodů
  • Filozofická fakulta 4816 bodů
  • Přírodovědecká fakulta 3706 bodů
  • Ústav sociální práce 402 bodů
  • Rektorát 17 bodů

Celkem UHK získala 22 073 bodů

Univerzita Hradec Králové se pak také v závěru roku 2017 dočkala prvního úspěchu v hodnocení excelentních publikačních výstupů svých akademických pracovníků. Do nejvyšší třídy A byla při evaluaci odborných textů zaslaných do Rejstříku informací o výsledcích (RIV) na jaře 2016 zařazena monografie Marka Risjorda z Filozofické fakulty UHK s názvem Philosophy of Social Sciences: A Contemporary Introduction.

Rada pro vědu, výzkum a inovace ocenila především vydání publikace v prestižním nakladatelství Routledge, které je jedničkou mezi vydavateli akademických textů v oblasti humanitních a společenských věd, a její velmi časté citování odborníky. Publikace Marka Risjorda, jenž je v současné době externím vědeckým pracovníkem Filozofické fakulty a spolu s dalšími pracovníky zdejší Katedry filozofie a společenských věd i řešitelem česko-rakouského grantového projektu Inferentialism and collective intentionality, vznikla během jeho stáže na hradecké alma mater podpořené Fulbrightovým stipendiem. Působí též na Emory University v Atlantě.

Mgr. et Mgr. Lenka Kašparová, Filozofická fakulta UHK
Jakub Novák, Rektorát UHK