UHK Studenti, Aktuálně, Zaměstnanci 9. 1. 2020

Volební komise: o post rektora se uchází jediný kandidát

Autor: Jakub Novák, tiskový mluvčí UHK

Volební komise dnes na svém zasedání konstatovala, že do nadcházejících únorových voleb rektora se přihlásil jediný kandidát. Do dnešního deadlinu odevzdal přihlášku pouze současný rektor Univerzity Hradec Králové Kamil Kuča.

„Mohu potvrdit, že podmínky pro kandidaturu pan profesor Kuča splnil. Stává se tak jediným kandidátem na funkci rektora UHK,“ říká předseda volební komise Jiří Lipovský.

Rektor Kamil Kuča, toho času na zahraniční služební cestě v Japonsku, reagoval na dotaz České tiskové kanceláře sms zprávou takto: „Vše je ještě před námi, nerad bych v reakci nějak předbíhal – ostatně rozhodne až Akademický senát UHK 11. února. Teprve tam se pokusím dokázat všem, že to byla správná volba. Věřím, že můj volební program akademickou obec UHK zaujme a jsem naplno připraven o něm diskutovat. Ale nepředbíhejme, uvidíme v únoru. Těm, kteří mou kandidaturu podpořili, upřímně děkuji."

Volby rektora se konají v úterý 11. února, a to u příležitosti zasedání Akademického senátu UHK. Samotné volbě pak bude předcházet ještě shromáždění akademické obce Univerzity Hradec Králové ve 14:00 v aule Objektu společné výuky, na které kandidát na funkci rektora UHK Kamil Kuča představí svůj volební program a přítomní budou mít příležitost klást dotazy.

Volební teze, které jsou přílohou přihlášky kandidáta, naleznete zde.