UHK Studenti, Aktuálně 28. 6. 2024

Volejbalistky UHK si z Českých akademických her odváží bronz!

Autor: Tereza Vaníčková, OPaK UHK

Družstvo volejbalistek z UHK po úspěšné sezóně zabodovalo i na Českých akademických hrách, odkud si odváží bronzové medaile. Studentky reprezentovaly Univerzitu Hradec Králové ve dnech 25. a 26. června 2024 na Českých akademických hrách, které letos hostila Technická univerzita v Liberci.

Po vítězství 2:0 na sety v posledním utkání skupiny nad týmem Univerzity Palackého v Olomouci postoupilo družstvo UHK volejbalistek do semifinále, kde poměřila svoje síly s domácím družstvem TUL. Zápas napínavý až do poslední chvíle si pro sebe nakonec urvaly domácí hráčky z TUL a postoupily tak do finálového turnaje o zlaté medaile, kde nakonec podlehly týmu MUNI.

V boji o bronzové medaile se volejbalistky UHK utkaly s družstvem UPCE, které po vynikajícím výkonu porazily 2:0 na sety.

Po dlouhých letech tak volejbalistky UHK získávají medaile z Českých akademických her.

Děkujeme studentkám UHK, Barboře Filipové, Tereze Kašparové, Kateřině Kociánové, Kláře Moravcové, Denise Peškové, Viktorii Radové, Markétě Horákové a Lucii Rýdlové a trenérovi týmu Petru Hrušovi, za vzornou reprezentaci univerzity a gratulujeme k úspěchu.