UHK Aktuálně 14. 10. 2024

Zemřel Oldřich Vlasák, dlouholetý předseda Správní rady UHK

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že dne 12. října 2024 nás ve věku 68 let opustil Oldřich Vlasák, dlouholetý předseda Správní rady Univerzity Hradec Králové, významná osobnost české politiky, ale také neúnavný podporovatel rozvoje vzdělávání a vědy.

Narodil se v Hradci Králové, kde za celý svůj život zanechal výraznou stopu. Od roku 1998 do roku 2004 působil jako primátor města a později jako poslanec a místopředseda Evropského parlamentu. Po svém návratu do místní politiky pokračoval ve své práci pro rozvoj Hradce Králové a byl klíčovou osobou ve formování města do nynější podoby.

Jeho odchod znamená velkou ztrátu pro naši univerzitu, město i celou Českou republiku. Děkujeme za jeho neúnavnou službu a věnujeme tichou vzpomínku jeho památce. Na budově rektorátu v těchto dnech na jeho počest visí černá vlajka.