UHK Aktuálně 2. 8. 2024

Plánujete digitalizovat? Využijte služeb Evropského digitálního inovačního hubu pro Liberecký a Královéhradecký kraj

Autor: Ing. Veronika Pourová, MBA

Univerzita Hradec Králové je členem konsorcia realizovaného projektu EDIH NEB. Disponuje moderní infrastrukturou pro digitalizaci. Nabízí službu test before invest a vzdělávání zaměřené na digitální dovednosti. Specializuje se na oblast ICT, kybernetické bezpečnosti, datové vědy, datových analýz, moderních IT aplikací, umělé inteligence, agentových simulací, obrazové korelace, výpočetní tomografie, geofyzikálního měření (magnetometrie) a digitalizace archeologické dokumentace. Poskytuje poradenství ke SMART a IoT řešením. Pomáhá firmám s inovacemi firemních procesů a rozvojem pokročilých digitálních dovedností.

Síť evropských digitálních hubů (EDIH)

Evropská komise vypsala pro období 2021–2027 program Digital Europe, jehož základem je síť evropských digitálních inovačních hubů. EDIH jsou napojeny na pokročilé digitální znalosti v regionu (výzkumná centra, univerzity apod.) a v Evropě (partnerské huby). Poskytují veřejnou službu, přenos digitálního know-how do malých, středních firem a veřejné správy.

EDIH Northeast Bohemia (NEB)

Projekt poskytuje služby malým, středním firmám (do 499 zaměstnanců) a veřejným organizacím primárně z Libereckého a Královéhradeckého kraje. Najdete zde na jednom místě veškeré poradenství, možnost testování a implementace digitálních technologií, služby a vzdělávání na téma digitalizace či pomoc s dotačním managementem. Nabízíme podporu a poradenství expertů na digitalizaci a dotační management od členů konsorcia EDIH NEB – Technická univerzita v Liberci (CXI), VÚTS, Univerzita Hradec Králové, Aricoma, Národní klastrová asociace, Agentura regionálního rozvoje a Centrum investic, rozvoje a inovací.

Více informací o projektu:

AKCEBROŽURAWEB

Projekt je financován Evropskou unií, z programu Digitální Evropa (ID: 101120003) a v rámci NEXT GENERATION EU (ID: EDIH1.5.01.6).

Povinná publicita s Libereckým a Královéhradeckým krajem

Nabídka sekce: Digital Innovation Hub